Delta Corp rośnie w siłę, a kasyna wciąż pozostają zamknięte

Według analityka Union Gaming, Johna DeCree, przychody z działalności online od indyjskiego lidera gier hazardowych Delta Corp mogą przyćmić kapitalizację rynkową całej firmy w ciągu najbliższych dwóch lat.

W środowym oświadczeniu firmy, które pojawiło się tuż po publikacji wyników finansowych Delta Corp za drugi kwartał 2020 r., DeCree prognozuje, że przychody w segmencie online firmy osiągną 30,5 mln USD sprzedaży w roku budżetowym 2022, co oznaczałoby wycenę szacowaną na od 305 do 458 mln USD na podstawie wycen od 10x do 15x sprzedaży w amerykańskich firmach zajmujących się grami online.

Ponadto, podczas gdy przychody w całej firmie spadły o 68,5% do 8,1 mln USD, ponad 7,5 mln USD pochodziło z gier online. Jest to poprawa o 60% rok do roku i pochodzi z witryn należących do Delta Corp, takich jak Adda52.com, Adda52rummy.com i LeagueAdda.com.

Kasyna internetowe co raz bardziej popularne dzięki COVID-19

„[Działalność online] od dawna jest niedowartościowany i niedocenianym elementem profilu rozwoju firmy, którego nie można dłużej ignorować” – powiedział DeCree. „[Te prognozy] sugerują, że gry online są warte więcej niż obecna kapitalizacja rynkowa całej firmy. Podobnie jak w przypadku trendów obserwowanych w USA i na całym świecie, indyjscy konsumenci tłumnie gromadzili się w cyfrowych i internetowych miejscach rozrywki w okresie lockdownu”.

Kierownictwo Delta Corp dodało w oświadczeniu, że obecna kondycja finansowa firmy nie ma „żadnego istotnego negatywnego wpływu na ogólną wartość netto, co oznacza, że ​​będzie ona nadal honorować swoje zobowiązania i zobowiązania w terminie i w terminie”.

Podczas gdy wiele kasyn fizycznych pozostaje zamkniętych z powodu COVID-19, hazard online zapewnił stabilność firmom zajmującym się grami na całym świecie, a pandemia wymusiła przyspieszoną akceptację takiego stanu rzeczy, jak i zainteresowania nowych konsumentów.

Ponadto indyjski rynek gier hazardowych online jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków z branży iGaming na świecie. Począwszy od 2019 roku, był wart 830 mln USD, a szacuje się, że ma wzrosnąć czterokrotnie w ciągu najbliższych 10 lat.