BLIK w polskich kasynach internetowych: co sądzą gracze?

Bezpieczna metoda płatności BLIK zrewolucjonizowała rynek gier online. Od pewnego czasu gracze mogą korzystać z opcji natychmiastowego doładowania konta bez prowizji i bez logowania do swojego konta w banku. To jedna z najpopularniejszych metod płatności, dzięki której można wpłacić dowolną ilość środków ii od razu cieszyć się saldem do gry.

Zastanawiasz się, co o BLIK sądzą doświadczeni gracze i eksperci? Przygotowaliśmy przegląd informacji i aktualnych rozwiązań na temat tego typu płatności w polskich kasynach online.

Czym jest BLIK: w kilku zdaniach

Każda kasyno wplata BLIK to natychmiastowe doładowanie konta po przepisaniu jednorazowego kodu generowanego w aplikacji mobilnej Twojego banku. Z BLIK korzystają najpopularniejsze portale z ogłoszeniami i większość sklepów internetowych. To rewelucyjna opcja płatności, która zapewnia bezpieczeństwo i natychmiast realizuje wpłaty.

BLIK jako system płatności został wprowadzony niedawno. BLIK pozwala na szybkie płatności w sklepach, wypłaty z bankomatów, oraz płatności online bez konieczności używania karty płatniczej. Usługa jest dostępna dla każdego klienta banków PKO Bank Polski, Santander Bank Polska, Bank Pekao S.A., mBank, ING Bank Śląski, Bank Millennium, Alior Bank, BNP Paribas Bank Polska, Credit Agricole, Citi Handlowy, Getin Bank, Bank Zachodni WBK (obecnie Santander Bank Polska) i Plus Bank. Jednorazowy kod do płatności można generować za darmo przez aplikację mobilną jednym kliknięciem.

Kasyna online z BLIK

Płatności w kasynach online z BLIK to alternatywa dla dotychczasowych operatorów, którzy wymagali logowania do banku lub podawania danych wrażliwych, jak numeru karty płatniczej. W przypadku BLIK’a, nie jest wymagane żadne ujawnianie swoich prywatnych danych osobowych. Może to oznaczać, że płatność ta będzie bardziej anonimowa niż zwykły przelew, płatność kartą lub portfelem elektronicznym.

Płatność BLIK w kasynie online może brać udział w różnego rodzaju promocjach. Zazwyczaj nie ma ograniczeń w kwestii aktywacji bonusów powitalnych i innych premii, jak ma to na przykład miejsce w przypadku doładowań Skrill lub Neteller.

BLIK całkowicie odmienił płatności online, zarówno w sklepach internetowych i kasynach. Z roku na rok rośnie liczba przeprowadzonych transakcji. Klienci chętnie korzystają z tej płatności na co dzień.

Opinia użytkowników BLIK

Gracze, eksperci branżowi i konsumenci online szczególnie docenili płatności BLIK i najchętniej wybierają kasyna z tą dostępną opcją. Gwarantuje ona bezpieczeństwo i komfort. W 2023 roku system płatności BLIK kontynuował dynamiczny wzrost popularności. Odnotował imponujące rekordy na przestrzeni pierwszych trzech kwartałów. W pierwszym kwartale użytkownicy zrealizowali ponad 370 milionów transakcji o wartości 50,1 mld zł. Znacząca część miała miejsce w sektorze e-commerce online. BLIK w ubiegłym roku utrzymał pozycję najpopularniejszej metody płatności. Średnia wartość pojedynczego zakupu online wyniosła wtedy 130 zł​.

Pod koniec 2023 zanotowano znaczny wzrost liczby transakcji BLIK 109 milionami operacji w tym okresie. To stanowi 68% więcej płatności niż rok wcześniej​. Dynamiczny rozwój tej metody płatności świadczy o jej nienagannej renomie, więc szczególnie warto wypatrywać jej, planując grę w automaty online przez legalne kasyna internetowe.