Operacje online Delty Corp kwitną, ponieważ kasyna pozostają zamknięte

Według Johna DeCree, analityka Union Gaming, przychody z działalności online indyjskiego lidera gier hazardowych Delta Corp mogą przyćmić kapitalizację całej firmy w ciągu najbliższych dwóch lat.

Po publikacji wyników finansowych Delta Corp za drugi kwartał 2020 r. DeCree prognozuje, że przychody w segmencie online firmy osiągną 30,5 mln USD sprzedaży w roku budżetowym 2022, co oznaczałoby wycenę od 305 do 458 mln USD, czyli od 10x do 15x sprzedaży w amerykańskich firmach hazardowych.

Ponadto, podczas gdy przychody w całej firmie spadły o 68,5% do 8,1 mln USD, z tego ponad 7,5 mln USD pochodziło z gier online. Jest to poprawa o 60% w porównaniu do ubiegłego roku w segmencie, co pochodzi z witryn Delta Corp, takich jak Adda52.com, Adda52rummy.com i LeagueAdda.com.

„[Operacje online] od dawna są niedocenianym elementem rozwoju firmy, którego nie można ignorować” – powiedział DeCree. „[Te prognozy] sugerują, że gry online są warte więcej niż obecna kapitalizacja rynkowa całej firmy. Podobnie jak w przypadku trendów obserwowanych w USA i na całym świecie, indyjscy konsumenci gromadzili się w cyfrowych i internetowych kanałach rozrywkowych w okresie pandemii”.

Kierownictwo Delta Corp dodało w oświadczeniu, że obecna sytuacja finansowa firmy nie ma „żadnego istotnego negatywnego wpływu na ogólną wartość netto, co oznacza, że będzie ona nadal honorować swoje zobowiązania w terminie”.

Podczas gdy wiele kasyn stacjonarnych pozostaje zamkniętych z powodu COVID-19, hazard online zapewnił stabilność firmom zajmującym się grami online na całym świecie, a pandemia wymusiła przyspieszoną akceptację internetowych konsumentów.

Ponadto indyjski rynek gier hazardowych online jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków iGaming na świecie. Począwszy od 2019 roku, był wart 830 mln USD, a dodatkowo ma wzrosnąć czterokrotnie w ciągu najbliższych 10 lat.