Melco Resorts and Entertainment obniża dzienne koszty do 1,5 mln USD

Melco Resorts and Entertainment Ltd informuje, że dzienne koszty operacyjne jej obiektów w drugim kwartale wyniosły blisko 1,5 mln USD. Grupa od jakiegoś czasu próbowała obniżyć koszty, zmniejszając je do 2,5 mln USD w maju, w porównaniu z 3 mln USD przed pandemią koronawirusa, a następnie obniżając całościową sumę do 2,2 mln USD.

Melco skomentował: „W drugim kwartale 2020 r. nasze średnie dzienne koszty operacyjne wyniosły około 1,5 mln USD, co odzwierciedla spadek w stosunku do wyników odnotowanych w pierwszym kwartale 2020 r.

Nie wiadomo, czy podane informacje obejmują dodatkowe miejsca spoza grupy, takie jak Studio City (operator kasyna SCIHL ujawnił, że dzienne koszty tego miejsca są bliskie 700 000 USD) lub City of Dreams Manilla.

Nowa rzeczywistość, która wymaga nowych rozwiązań

Melco twierdzi, że firma podjęła „różne środki łagodzące, aby poradzić sobie z obecnymi wyzwaniami związanymi z epidemią COVID-19, takie jak wdrożenie programu redukcji kosztów w celu zminimalizowania utraty gotówki z nieistotnych pozycji i racjonalizacja programu wydatków kapitałowych poprzez odroczenia i redukcje, które są korzystne dla zachowania równowagi finansowej.”

Dzienne koszty zostały ujawnione w ramach oferty obligacji uprzywilejowanych o wartości 500 mln USD, która ma się pojawić w 2028 r., a tę informację grupa ogłosiła na początku tego tygodnia.

Po zniesieniu ograniczeń podróżowania w Makau analitycy przewidują, że branża gier w mieście może osiągnąć ok. 25% wyników odnotowanych w 2019 roku; może to także zrównoważyć koszty, których doświadcza Melco.

Do tej pory grupa odnotowała spadek zysków, z 964 mln USD przychodów brutto z gier (40% spadek), a skorygowana EBITDA z tytułu nieruchomości spadła o 82% do 75 mln USD w pierwszym kwartale 2020 r.