Melco obniża dzienne koszty do 1,5 mln USD

Melco Resorts and Entertainment Ltd twierdzi, że dzienne koszty operacyjne jej obiektów w drugim kwartale wyniosły blisko 1,5 mln USD.

Spółka od jakiegoś czasu próbowała obniżyć koszty, redukując w maju kwoty do 2,5 mln dolarów, w porównaniu do 3 mln USD przed pandemią koronawirusa, a następnie obniżając sumę do nawet 2,2 mln USD.

Melco informuje: „W drugim kwartale 2020 roku nasze średnie dzienne koszty operacyjne wyniosły około 1,5 mln USD, co odzwierciedla spadek w stosunku do poziomu kursu w pierwszym kwartale 2020 roku.”

Nie wiadomo, czy podane wydatki obejmują dodatkowe lokale spoza grupy, takie jak Studio City (operator kasyna SCIHL ujawnił, że dzienne koszty tego lokalu są bliskie 700 000 USD) lub City of Dreams Manilla.

Melco twierdzi, że podjęło „różne środki łagodzące, aby poradzić sobie z obecnymi wyzwaniami związanymi z epidemią COVID-19, takie jak wdrożenie programu redukcji kosztów w celu zminimalizowania wypływu gotówki z nieistotnych pozycji i racjonalizacja naszego programu wydatków kapitałowych poprzez odroczenia i redukcje, które są korzystne dla naszej równowagi.”

Dzienne koszty zostały ujawnione w ramach oferty 500 mln dolarów senior notes, które grupa ogłosiła na początku tego tygodnia.

Po zniesieniu ograniczeń podróżowania w Makau analitycy przewidują, że branża gier w mieście może osiągnąć 25% poziomów w 2019 roku; może to zrównoważyć koszty, których doświadcza Melco.

Do tej pory grupa odnotowała spadające zyski, z 964 mln USD przychodów brutto z gier (spadek o 40%), oraz spadek dochodu z hoteli o 82% – do 75 mln USD w pierwszym kwartale 2020 r.