Gry i automaty do gier w kasynie internetowym

Uprawiając hazard online, ciężko jest nie spotkać się z terminem sloty online, czy też jednoręki bandyta przez internet. Te wszystkie określenia dotyczą jednego, konkretnego rodzaju produktów – maszyn hazardowych. Są to niezwykle popularne gry i automaty do gier umożliwiające szybką i dynamiczną rozgrywkę już na bardzo niewielkich kwotach. Sloty cieszyły się olbrzymią popularnością praktycznie od chwili, kiedy pierwszy raz ujrzały światło dzienne, a było to ponad 100 lat temu. Od tamtej pory gry i automaty do gier ewoluowały w każdym możliwym znaczeniu tego słowa, aż wreszcie trafiły do internetu. Tam ich popularność rozkwitła jeszcze bardziej, trafiły bowiem ona do grona osób, które wcześniej nie miały możliwości spróbowania hazardu – choćby ze względu na miejsce zamieszkania. Hazard online kwitnie, a automaty online są głównym motorniczym tego kwitnięcia. Przy tak dużej liczbie gier i kasyn online nietrudno się pogubić co i jak – celem tego artykułu jest odpowiedzenie na pytanie czym charakteryzują się najlepsze sloty internetowe.

Klasyki hazardu online

Gry i automaty do gier zawsze były niezwykle popularne, jeśli chodzi o świat wirtualnego hazardu. Korzystały z nich zarówno osoby z większych miast, jak i mieszkańcy wsi – wszystkich ich sloty przyciągały swoją uniwersalnością. Oczywistym jest jednak fakt, że niektóre gry hazardowe online wybiły się na tle innych i stały się ponadczasowe. Nic nie wskazuje na to, by popularność tych gier miała w najbliższym czasie spaść choćby odrobinę.

Mowa tu przede wszystkim o takich grach, jak Sizzling Hot czy Book of Ra. Niemal pewnym jest, że nawet osoby nie mające na co dzień do czynienia z hazardem kojarzą nazwy tych produkcji, lub wiedzą jak wyglądają automaty. Pierwsza z omawianych tu gier to klasyczna owocówka, będąca zdaniem wielu jednym z najlepszych przedstawicieli tego typu slotów. Posiada 3 bębny i 5 linii wypłaty, na planszy znajdują się symbole kilku owoców, czerwone siódemki a także symbol Scatter. Jest to więc automat w najbardziej podstawowej wersji, bez skomplikowanych opcji dodatkowych, co czyni go przystępnym każdemu graczowi. Z kolei Book of Ra posiada motyw przewodni w postaci starożytnego Egiptu, aż 9 linii wygrywających i możliwość samodzielnego ustawienia, które z nich będą aktywne. Maszyna ta posiada dodatkowe tryby Free Spins oraz Gamble – jest więc o wiele bardziej skomplikowana niż Sizzling Hot. Choć te gry i automaty do gier tak się od siebie różnią, każda z nich ma rzesze zwolenników – to najlepiej obrazuje, jak złożony jest świat hazardu online.

Rodzaje slotów

Zasadniczo gry i automaty do gier możemy podzielić na kilka kategorii. Do każdej z nich kwalifikują się innego rodzaju sloty, a fanami tych produkcji są gracze nieco innego typu.

Do podstawowych rodzajów slotów online zaliczamy:

  1. Klasyczne automaty – cechują się one prostotą zarówno w wykonaniu, jak i grafice. Nie uświadczymy tu spektakularnych efektów graficznych czy dźwiękowych, a sama gra jest prosta i szybka, nie zawierająca dodatkowych elementów.
  2. Wideosloty – W przeciwieństwie do powyżej omawianego przykładu tego typu gry i automaty do gier posiadają dużo większą liczbę wygrywających linii (do 9) oraz cechują się wysokiej jakości animacjami i dźwiękami w razie wygranej. Zwiększona jest też ilość dodatkowych symboli na planszy, a także rodzajów bonusu.
  3. Sloty progresywne – Tego typu gry i automaty do gier umożliwiają kumulowanie jackpota, czyli znacznie większej kwoty wygranej za wylosowanie niezwykle rzadkiego ciągu symboli w jednej linii wygrywającej.

Dodatkowo automaty możemy też podzielić według ilości linii wygrywających. Gry i automaty do gier o 3 liniach są najmniej skomplikowane i najprostsze, z kolei te o 9 liniach stanowią gratkę dla osób poszukujących nietypowych automatów online.

Bonusy

Niezależnie od tego, jaki rodzaj automatu jest objęty promocją, warto jest zarejestrować się w kasynie online by odebrać bonus powitalny, jak np.. darmowe spiny. To nic nie kosztuje, a przecież może znacząco pomóc w osiągnięciu celu, jakim jest wygrana.

Również same gry i automaty do gier mogą nagrodzić nas bonusem – przykładowo, za wylosowanie określonej kombinacji symboli możemy otrzymać darmowe spiny. Należy jednak podkreślić, że opcja ta jest dostępna tylko w przypadku bardziej skomplikowanych slotów online, o specjalnych symbolach na planszy.