Ruletka

Tu znajdziesz wszystkie informacje o ruletce online. Sprawdź najnowsze artykuły oraz wiadomości o ruletce, w tym porady i strategie – ruletka online!

Witamy

Cześć! Na tej stronie o hazardzie online znajdziesz artykuły oraz wiadomości związane z gamblingiem online i ruletką online. Jeśli ruletka online to twoja ulubiona gra w kasynie online – jesteś w dobrym miejscu. Do tego omawiamy też strategie ruletki online.

W większości gier w kasynach online optymalna strategia pozwala zmniejszyć przewagę kasyna do minimalnej wartości. W ruletce jest inaczej – żadna strategia ruletki nie wpływa na przewagę kasyna. Tak, każdy gracz szuka własnej taktyki wygrywania.

W sekcji „Strategie ruletki” na naszej stronie zbieramy wszystkie informacje na ten temat. Uważamy, że fajnie jest mieć w jednym miejscu wiele pomysłów oraz strategii różnych graczy z całego świata. Dlatego regularnie publikujemy nowe strategie oraz sposoby na pokonanie ruletki.

Jeśli jesteś zainteresowany, wybierz dowolną strategię i stosuj ją według własnego uznania. Komentarze i opinie są mile widziane. Cóż, jeśli wiesz, jak pokonać ruletkę i znasz strategię korzystną dla wszystkich – napisz, a my opublikujemy Twoje pomysły. Ale pamiętaj – w tej chwili nie ma systemu, który zagwarantuje 100% wygraną w ruletce. Graj rozsądnie!

Najpopularniejsze strategie ruletki

W internecie znajdziesz setki (jeśli nie tysiące) strategii gry w ruletkę online, ale jest też kilka najpopularniejszych, które znajdziesz na dowolnej stronie poświęconej tej grze. Niektóre z tych systemów są “sprzedawane” jako sposoby na 100% pokonanie kasyna online w ruletce, niestety nie jest to takie proste, ale to po kolei.

  1. Martingale. Niezaprzeczalny numer jeden, który na pierwszy rzut oka naprawdę działa. Istota systemu jest prosta – po każdej przegranej podwajamy zakład, a w przypadku wygranej zwracamy wszystkie poprzednie straty i pozostajemy na plusie. Jest małe “ale” – w prawdziwych kasynach online wiedzą o tej strategii i wprowadzają limit wysokości zakładu. W ten sposób możesz dojść do sytuacji, że będziesz w stanie powiększyć zakład i gra w ruletkę na prawdziwe pieniądze zakończy się dla Ciebie dużą przegraną po serii niepowodzeń.
  2. Labouchere. Strategia z progresją polegająca na obstawieniu określonego szeregu liczb skompilowanych. Zakończyć się taka gra może podobnie do Martingale, o czym wspomnieliśmy powyżej.
  3. Strategia matematyczna polega na oglądanie 30 spinów i zbieraniu statystyk. Po czym obstawiamy kolor, liczbę, parzyste/nieparzyste, który występowały najczęściej. Niestety to też nie zawsze działa, bo w ruletce wszystko zależy od losu.

Odmiany ruletki

Pomimo ponad stuletniej historii rozwoju ruletka nie jest bogata na odmiany, co odróżnia ją od swoich „konkurentów”: blackjacka i pokera, które mają dziesiątki odmian. Istnieją trzy główne typy ruletki, które mają nazwy geograficzne:

1. Europejska ruletka

Jest to gra z tylko jednym sektorem zerowym, co daje graczom największą szansę na wygraną. Pole „zero” daje kasynu przewagę nad gośćmi, ale według przybliżonych szacunków wynosi ona tylko 2,63%, czyli znacznie mniej niż w automatach, czy ruletce amerykańskiej.

Koło gry jest podzielone na 36 sektorów, z których każdy ma przypisany numer od 1 do 36. Wartości nie są uporządkowane, ale są rozrzucone losowo. Zadaniem gracza jest odgadnięcie, gdzie zatrzyma się piłka. Jeśli gracz popełni błąd w prognozie, pieniądze trafią do kasyna, jeśli nie, otrzyma wygraną proporcjonalną do postawionego zakładu.

2. Amerykańska ruletka

Różni się od europejskiej obecnością drugiego pola „zero” w kole, oznaczonego jako „00”. Ten dodatek pozwala kasynie mieć przewagę do 5,26%. Zadaniem gracza jest odgadnięcie, gdzie zatrzyma się piłka.

Dlaczego gracze czasami wybierają ruletkę amerykańską, jeśli szanse na wygraną są mniejsze niż w ruletce europejskiej? Ta gra ma jedną zaletę: jeśli piłka wyląduje na neutralnym sektorze („0” lub „00”), gracz odzyskuje połowę stawki.

3. Francuska ruletka

Koło jest podzielone na 37 sektorów, podobnie jak w ruletce europejskiej. Różnica polega na organizacji miejsca na stole: zastosowano do niego symetryczny układ. Inną ważną cechą jest to, że wszystkie napisy są w języku francuskim. Daje to grze szczególną atmosferę.

Francuska ruletka daje graczom „ubezpieczenie” przed wylądowaniem piłki w sektorze zero. Oznacza to, że jeśli piłka zatrzyma się w sektorze „0”, gracz przegra niecały postawiony zakład, ale tylko 50%.

Wymienione typy gier są oferowane zarówno w kasynach naziemnych, jak i online. W walce o odwiedzających strony internetowe stworzyły własne, niezwykłe modyfikacje ruletki. Jedną z nich jest gra bez „zera”, która daje równe szanse obu stronom. Wyjątkową cechą tej gry jest to, że koło nie ma sektora „0”, ale za ten „przywilej” gracz „płaci” dodatkowe odsetki za grę, więc nie zawsze to się opłaca.

Ruletka z krupierami na żywo

Nowoczesne kasyna oferują gościom grę w ruletkę online nie z maszyną, ale krupierem, czyli z osobą, obsługującą graczy w czasie rzeczywistym. Jest to możliwe dzięki transmisji live.

Gra „na żywo” ma następujące zalety dla użytkownika:

  1. Maksymalne poczucie gry – użytkownik odczuwa emocje podobne do odwiedzania kasyna naziemnego. Krupier pracuje w specjalnym studiu, w którym znajdują się prawdziwe stoły do ruletki.
  2. Uczciwość i przejrzystość – gracz ma możliwość śledzenia ruchu koła i decyzji swojego przeciwnika. Daje to pewność, że wszystkie wyniki ogłoszone przez dealera są prawdziwe.

Wady gry z krupierem na żywo obejmują:

  • konieczność instalacji specjalnego oprogramowania;
  • wymóg kasyna online w zakresie dostępności środków na koncie użytkownika;
  • niemożność gry za darmo: użytkownik stawia prawdziwe zakłady;
  • ryzyko utraty pieniędzy.

Ruletka z krupierem na żywo to świetny wybór dla doświadczonych graczy, którzy nie boją się ryzyka i są gotowi do walki ze swoim losem. Taka aktywność online gwarantuje uczestnikowi żywe emocje porównywalne z wizytą w prawdziwym kasynie.

Dzisiaj kasyna online dają użytkownikom wybór: walczyć o prawdziwe pieniądze z nadzieją, że wygrasz wymarzone pieniądze, lub bawić się online w ruletkę całkowicie za darmo i bez rejestracji. Wypróbuj sam, a na pewno docenisz ten rodzaj rozrywki online.